ssz
Вівторок, 03.10.2023, 14:39
Грицівська школа сприяння здоров'ю
Вітаю Вас Гість | RSS
Календар
«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Меню сайту
Форма входу
Partners

Сайт Міністерства освіти і науки молоді і спорту України

Сайт Педагогічна преса

Головна » 2016 » Червень » 2 » Аналіз роботи ГШСЗ за 2015-2016 н.р. (звіт директора)
Аналіз роботи ГШСЗ за 2015-2016 н.р. (звіт директора)
20:17

Позашкільний навчальний заклад — Грицівська школа сприяння здоров'ю є комплексним багатопрофільним позашкільним навчальним закладом освіти.  
Виконуючи закони України “Про освіту”, “Про позашкільну освіту”, Положення “Про позашкільний навчальний заклад”, Концепцію позашкільної освіти, Статуту ГШСЗ, згідно Програми розвитку позашкільної освіти до 2017 року, педагогічний колектив спрямовував свою роботу на виконання навчального плану та навчальних програм, організації навчально-виховного процесу з гуртківцями, проведення районних масових заходів, забезпечення участі вихованців гуртків та учнів загальноосвітніх шкіл району в різних етапах обласних та Всеукраїнських експедиціях, оглядах, конкурсах, виставках, фестивалях.
Робота ГШСЗ у 2015-2016 навчальному році була направлена на реалізацію основних положень освітньої політики та проблемного питання “Виховання гармонійно розвиненої особистості сукупністю засобів і методів, що позитивно впливають на фізичний, психічний і духовний розвиток дитини”, головною метою якого було створення сприятливих умов для повноцінного й різнобічного розвитку дітей, становлення творчої особистості, здатної до продуктивної праці, використовуючи нові та ефективні форми роботи з гуртківцями. 
Одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності визначено створення комфортного виховного середовища в гуртках, де враховуються інтереси і запити всіх учасників навчально-виховного процесу та забезпечення оптимальних умов навчання і виховання учнівської молоді в ГШСЗ.
Головним напрямком діяльності педагогічного колективу було моральне виховання  особистості, забезпечення розвитку й самореалізації кожного вихованця.
Пріоритетними формами організації навчання в гуртках та секціях були такі форми роботи, які сприяли самостійній, дослідницькій, творчій діяльності вихованців, підготовки їх до активної діяльності.
Протягом року у ГШСЗ гурткову роботу сплановано згідно навчального плану, яким було передбачено 192 годин.  Працювало 48 гурткових груп, в яких займалося 922 дітей. 
Порівняно з минулим навчальним роком мережа гуртків зменшилася, що вплинуло на процент охоплення дітей позашкільною освітою (2014-2015-73,8%, 2015-2016 - 28%).
 Вся гурткова робота проводилась згідно навчального плану ГШСЗ, який розроблено на основі типових програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.
Навчально-виховну роботу здійснювали 39 педагогів (7 – основних працівників, 32 – сумісників, мають вищу освіту – 32, базову вищу — 6, середню-спеціальну –1). Серед педагогічних працівників ГШСЗ: Відмінники освіти України -3 чол. (П.С.Шампаніна, В.М.Варава, М.А.Зведенюк), член Спілки краєзнавців України (О.М.Вознюк ), керівник гуртка-методист - 2чол.  (В.М.Варава , П.С.Шампаніна ), кандидати в майстри спорту - 2чол. (В.В.Швець, В.М.Яворський), керівник зразкового духового оркестру В.В.Лінник.
За навчальний рік звільнився 1 керівника гуртка – Музика П.П. - за зміною місця основної роботи.
Проблемою залишається підбір спеціалістів для роботи у гуртках оздоровчого та науково-технічного, художньо-естетичного напрямків. 
Атестації педагогічних працівників минулого навчального року підлягало 10 педагогів. Пройшло чергову атестацію 8 керівників гуртків. Для двох керівник гуртків атестацію перенесено на наступний рік ( Мірющенко С.В. через сімейні обставини: дитина до трьох років; Швецеві М.Я.-за станом здоров’я ).
 Районна атестаційна комісія управління освіти, молоді та спорту  Шепетівської РДА підтвердила 10 кваліфікаційний розряд Рабчевській  Ю.І., Вараві В.М., Швецеві В.В., 9 розряд — Брожик А.С., Каплан І.В., Поліщук А.О., 7 розряд – Яворський В.М.
Варава В.М підтверджував категорію керівник гуртка-методист, Яворського В.М. висунуто на нагородження Грамотою МОН.
Адміністрація закладу вивчала систему роботи керівника гуртків «Спортивне орієнтування», «Спортивний туризм» Яворського В.М, узагальнено досвід роботи з питання «Туризм – як засіб гармонійного розвитку особистості». Навчально — виховний процес здійснювався диференційовано (відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей учнів з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей стану здоров'я), з використанням різних організаційних форм роботи. Форми роботи з гуртківцями підбирають педагоги, враховуючи вік та напрямок роботи.
Заклад, окрім навчально-виховної роботи, займався також контрольно-аналітичною діяльністю за такими основними напрямками:
- реалізація виховної проблеми ГШСЗ через різноманітні форми роботи з вихованцями та учнівськими колективами загальноосвітніх шкіл району;
- створення умов для навчання та творчого розвитку учнів та педагогів;
- надання методичної, практичної допомоги керівникам гуртків, педагогам-організаторам шкіл району;
- адаптація учнів до навчання в гуртках;
- отримання інформації для педагогічного аналізу;
- роботи з обдарованими дітьми, МАН;
- відпрацювання системи участі та результативності в районних, обласних та Всеукраїнських масових заходах, конкурсах, виставках.
Систематично ведеться внутрішній контроль за станом навчального та виховного процесу, проведенням позашкільних масових заходів. За підсумками цієї роботи проводяться наради при директорові. Усі матеріали з контролю узагальнюються в наказах ГШСЗ.
Педколектив постійно співпрацює з школами району з питань організації дозвілля школярів, їх участі в масових заходах, оглядах, конкурсах, вечорах, підтримує зв'язки з батьками гуртківців, громадськістю, організаціями районного центру, створює нові системи пошуку, розвитку, підтримки юних талантів та обдарувань, надає інформаційно-методичну допомогу педагогічним колективам загальноосвітніх шкіл району, дитячими об'єднаннями за інтересами.
 Протягом року велась робота з обдарованими дітьми 
З 1998 року діє  Шепетівська районна філія МАН, до якої входять 3 шкільні  наукові товариства, та  13 наукових осередків на базі 13 шкіл району. Діяльність наукових товариств та осередків дає змогу  учням  розвивати вміння та навички пошукової діяльності, наукових спостережень, вміння самостійно проводити  наукові дослідження.
За останніх 5 років помітна тенденція зростання. Такий результат дає змогу стверджувати, що  діяльність філії  - це розвиток, це  вміння та навички пошукової діяльності, наукових спостережень,  самостійність у  проведенні   наукових  досліджень.
На базі Шепетівської районної філії  МАН діють очні та дистанційні гуртки. 
Учні району постійно беруть участь в очно-заочній школі МАН, мобільному консультаційному пункті.
Під час  літніх канікул діють учнівські профільні  школи, що забезпечують підготовку учнів до участі в МАН.
У вересні 2015 року керівником гуртка «Шкільне лісництво» Зведенюком М.А. було організовано та проведено ІХ Всекраїнський з’їзд шкільних лісництв.
Вихованці еколого-натуралістичного напряму взяли участь:
    Всеукраїнський конкурс учнівський робіт
•    У номінації “Захист науково-дослідницький робіт” І місце — Семенюк Наталія (кер. Зведенюк М.А)
    Обласний етап МАН
•    ІІ місце - Семенюк Наталія 
(кер. Зведенюк М.А)
    Обласна дитяча науково практична конференція 
•    Секція “Лісознавство” І місце  — Семенюк Наталія 
(кер. Зведенюк М.А)
Вихованці гуртків декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва — художньої вишивки, виготовлення іграшок-сувенірів, соломоплетіння, народні ремесла тощо приймали участь у районних, обласних, Всеукраїнських виставках дитячої та юнацької творчості “Знай і люби свій рідний край”, “Моє майбутнє з рідною землею”, “Новорічний подарунок” тощо. 
    Обласна  заочна виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»: 
• Ізонитка - ІІ місце – Артерчук Анна (кер.Вознюк О.М)
• Декоративний розпис, народний живопис - ІІІ місце – Сиротюк Ольга (кер.Підлубний І.А.)
 Конкурс “ Моє майбутнє з рідною землею ” (корпорація Сварог):
• 14 вихованців надіслали роботи на конкурс (станом на 02.06.2016 підсумків не має)
 Конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»
•  Номінація «Архітектура та мистецтво» І місце  – Струк Любов (кер. Ромасевич В.М.)
• Номінація «Пейзаж» ІІІ-го місце – Михайлюк Іванну 
(кер. Ромасевич В.М.)
    Фольклорна експедиція «З народного напившись джерела»
•    Диплом ІІ-го ступеня - Фещук Ірина (кер.Шампаніна П.С)
    Конкурс юних фотолюбителів «Ми - діти України!»
•    Диплом ІІІ-го ступеня - Струк Христина 
(кер. Ромасевич В.М.)
За 2015 рік результативність колективів загальноосвітніх та позашкільного навчального закладу Шепетівського району  у обласних масових заходах з художньо-естетичного напряму покращилась - з 21 на 17 місце.
Значних успіхів досягли вихованці науково-технічних гуртків. За результатами конкурсів Шепетівський район посів 2 місце.
    Заочна виставка-конкурс робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання
•    У розділі «Найпростіші автомоделі»: Чернушич Крістіна, Репецька Ірина – ІII місце (кер. Чернушич Т.А.)
•    У розділі «Ігри, іграшки та атракціони з використанням елементів електротехніки»  Швець Михайло – ІІІ місце, Грищук Роман –ІІІ місце (Швець М.Я.)
•    У розділі «Вироби в стилі народних мистецтв та сучасного дизайну»  Якобчук Богдан ІІІ місце 
(кер.Шампаніна П.С)
•    У розділі «Вироби в техніці оригамі та паперопластики» Фещук Ірина – ІІ місце (кер. Вознюк О.М.)
•    У розділі «Макети будівель» Кіпран Валерія ІІ місце
 (кер. Чернушич Т.А.)
    Обласні відкриті змагання з повітряних зміїв — 6 (2) місце; (кер. Яржемський О.І)
    Обласні відкриті змагання учнівської молоді зі швидкісної радіотелеграфії  -5 (1) місце;
•    У категорії молодша вікова група (хлопчики):
Диплом ІІ-го ступеня — Чернушич Денис (кер. Макаренко В.І.)
•    У категорії молодша вікова група (дівчатка):
Диплом ІІІ-го ступеня – Артерчук Анна
 (кер. Макаренко В.І.)
    Обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання —6 місце;  (кер. Чернушич Т.А.)
    Обласна заочна виставка-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість - тобі, Україно!” 
•    Розділ «Технічні навчальні посібники» Галус Тетяна ІІІ місце.(кер. Порядко А.М.)
•    Розділ «Ігри та іграшки з елементами техніки» Якобчук Богдан –ІІІ місце
(кер.Шампаніна П.С)
    Обласний конкурс-змагання з радіоелектронного конструювання — 11-12 (6-7) місце;
    Обласний конкурсу-захисту науково-дослідницьких, винахідницьких та раціоналізаторських розробок — 12 (7)місце.
•    Номінація  «Матеріалознавство та технологічні процеси»:
Диплом I-го ступеня – Семенюк Наталія (кер. Зведенюк М.А.)
Диплом IІІ-го ступеня – Прокопчук Богдан (кер. Каплан І.В.)
    Обласний заочний конкурс учнівської молоді з історико-технічного стендового моделювання — 8 (4) місце
    Обласні відкриті змагання учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації - 4 (1) місце
На базі Грицівської школи сприяння здоров’ю працювало  10 гуртків туристсько-краєзнавчого та спортивно-масового, які відвідують понад 180 вихованців на базі Городищенської ЗОШ І-ІІІст, Великорешнівської ЗОШ І-ІІст., Плесенської  ЗОШ І-ІІІст, ГШСЗ.
Робота гуртків направлена на залучення учнівської молоді до туристсько-краєзнавчої природоохоронної роботи, спортивно-масової роботи і ведеться на належному рівні. Заняття в гуртках проводиться згідно програмних вимог визначених концепцією позашкільної освіти та виховання, щодо створення умов для фізичного, психічного та морального розвитку дітей. Слід відмітити, що процент відвідування учнями занять становить 94% від загальної кількості гуртківців.
Результат діяльності відділу туристсько-краєзнавчої роботи у 2015-2016н.р: 
52 Чемпіонат Хмельницької області зі спортивного туризму - 
2 місце (кер. Яворський В.М.)
Чемпіонат області з велотуризму - 1 місце (кер. Швець В.В.)
Чемпіонат України зі спортивного туризму    11 місце  (кер. Яворський В.М.)
52 Чемпіонат Хмельницької області зі спортивного орієнтування    4 місце  (кер. Яворський В.М.)
Чемпіонат Хмельницької області серед працівників закладів освіти зі спортивного туризму «Листопад» -2 місце  (кер. Яворський В.М., Варава В.М., Швець В.В.)
Чемпіонат Хмельницької області зі спортивного туризму серед дорослих    3 місце  (кер. Яворський В.М.)
Кубок Хмельницької області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях    І місце  (кер. Яворський В.М., Варава В.М., Швець В.В.)
Відкритий кубок м.Славути    І місце  (кер. Яворський В.М.)
Кубок України з пішохідного туризму (15-18 квітня, м.Вінниця)    6 місце  (кер. Яворський В.М.)
Обласний збір-змагання юних рятувальників “Школа безпеки”    2 місце  (кер. Василишин В.І., Яворський В.М.)
Чемпіонат України з велосипедного туризму    2 місце (кер. Швець В.В.)
У загальному підсумку рейтингу участі районів і міст Хмельницької області у масових заходах Шепетівський район посів І місце серед районів, 4  — серед міст і районів.
Керівниками гуртків та методистами розроблено та підготовлено на конкурс посібників:
Звіт про краєзнавчу експедицію “Україна починається з тебе”(авт.Вознюк О.М.)
Програма “Рюкзачок-мандрівничок”
(авт.Вознюк О.М.), «Дивограй»(авт.Поліщук А.О.), зошит практикум з туризму (авт. Шампаніна П.С), конспекти гурткових занять зі спортивного орієнтування  (авт.Варава В.М.), "Моє найкраще заняття" (авт.Порядко А.М., Шампаніна П.С), "На сіножаті" (авт.Рабчевська Ю.І.), "Колодія величаємо" (авт.Шампаніна П.С., Поліщук А.О.), "Мистецтво витинанки" (авт.Оскома М.В.).

У конкурсі "Навчальні рукописи" взяли участь: Швець М.Я., Оскома М.Я., Поліщук А.О., Підлубний І.А., Шампаніна П.С.
Стаття Зведенюка М.А. «Формування наукового світогляду учнів через систему позакласної та позашкільної роботи учнівського лісництва загальноосвітнього навчального закладу» вміщена у збірнику «Організація діяльності учнівського лісництва на базі навчальних закладів та лісогосподарських підприємств».
Педагогічні працівники Школи сприяння здоров’ю взяли участь:
1. Обласна науково-практична конференція лісівників, науковців та освітян – організаторів діяльності і керівників учнівських лісництв ЗНЗ та ПНЗ «Науково-педагогіфчні та лісогосподарські основи організації діяльності учнівських лісницт» (Зведенюк М.А).
2. Всеукраїнська конференція “Відтворимо ліси разом” ( Зведенюк М.А.)
3. Всеукраїнський семінар-форум «Патріотичні екскурсії по Україні» (Вознюк О.М.)
Розподіл педагогічного навантаження, стимулювання праці та якісного відношення педагогічних працівників до своєї справи, соціально-психологічна адаптація молодих педагогів завжди були на порядку денному адміністрації та органів шкільного самоврядування.
У дітей виробилась досить висока громадська активність, гуртківці старанні у виконанні своїх обов’язків. Доцільно продовжувати роботу ради гуртківців. Але слід звернути велику увагу на виконання плану роботи ради та впровадженню нових форм роботи (покращення співпраці керівників гуртків, гуртківців та ради), що значно покращить відношення дітей до відвідування та роботи у раді.
Покращилась робота з батьками та громадськістю селища. Ведеться індивідуальна робота з батьками окремих дітей, які потребують посиленої уваги. Батьки активно допомагають у проведенні заходів.
Річний план роботи на 2015– 2016 н.р. в цілому виконаний. 
Колектив ГШСЗ у 2016 – 2017 н.р. продовжуватиме роботу над проблемою Грицівської школи сприяння здоров’ю – становлення творчої, гармонійно розвиненої особистості сукупністю засобів і методів, що позитивно впливають на фізичний, психічний, духовний розвиток дитини; та над виконанням завдань Програми розвитку ГШСЗ.
На основі аналізу діяльності ГШСЗ за минулий навчальний рік визначаються пріоритетні цілі на 2016-2017 навчальний рік:
•    збереження та розвиток мережі гуртків, з метою забезпечення навчально-культурних потреб учнівської молоді;
•    здійснення моніторингу та аналізу стану функціонування та розвитку мережі гуртків ГШСЗ;
•    реалізація заходів ГШСЗ на виконання законів МОН України по реалізації Указу Президента України «Про невідкладні заходи по забезпеченню функціонування та розвитку освіти в Україні»;
•    продовження співпраці з навчальними закладами освіти Шепетівського району;  управлінням освіти сім’ї, молоді і спорту; районною радою; районною бібліотекою для дітей та молоді; ЗМІ; батьками вихованців; громадськими організаціями;
•    покращення програмно-методичного забезпечення гуртків;
•    виявлення, розвиток та підтримка обдарованої молоді;
•    проведення семінарів-практикумів для керівників гуртків та участь у них;
•    забезпечення навчання дітей з обмеженими можливостями, дітей сиріт, напівсиріт, дітей з девіантною поведінкою, дітей з багатодітних сімей;
•    активізація роботи щодо залучення учнівської молоді до науково-дослідницької роботи;
•    залучення до співпраці приватних підприємців та благодійних фондів та ін. 

Річний план роботи на 2016-2017 можна подивитись за посиланням: річний план

Переглядів: 748 | Додав: Поліна | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Архів записів
Block title
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Linux Foundation © 2023