12 Березня 2016 відбулося дійство "Масляна покотись".
Масляна-білошийка,
Зустрінемо тебе гарненько!
Гарненько!Сиром, маслом, калачем
І печеним яйцем.Масляно, масляно,
Обдурила, провела,В закуток завела
Так редьки хвіст.На Великий піст,
Широко відома зараз Масляна, на яку печуть млинці,— насправді це проводи російської зими. Але ми, українці, Масляну святкуємо інакше. Основною стравою Масляної (Маслениці) є вареники з сиром, які вживають з маслом або сметаною. Взагалі Масляна вважається жіночим святом, хоч участь у ньому можуть брати і чоловіки.
У понеділок збиралися жінки в гурти і відзначали початок Масляної, у вівторок вони знову сходилися, влаштовували всілякі забави і сценки-вистави. У середу та четвер із жартами і сміхом вони обходили хати, де пригощались варениками з сиром і ще горілкою. Але найцікавіше відзначали останній день Масляної — Сиропусну неділю. Люди розважалися, наїдалися і пили досхочу, бо потім починався суворий Великий Піст. Того ж дня знайомі та родичі просили вибачення за образи і йшли "заїдати і запивати" нанесені одне одному прикрощі. Звичайно, їли вареники з сиром, тому й казали: "Вареники доведуть, що й хліба не дадуть". А вже ввечері готувалися до приходу Великого Посту. Так завершувався останній день Масляної. Людям було жаль прощатися з радісними днями, тому вигадали примовку: "Масляна, Масляна, яка ж ти мала, — якби ж тебе сім неділь, а посту — одна".
Ось так і вихованці та присутні у залі проводили 7 днів тижня перед Великим Постом. А кожен день тижня вимагав виконання завдань.
Понеділок - «Зустріч» - Конкурс «Гойдалки», Вівторок - «Загравання» - Конкурс «Пошта», Середа - «Лакомка»- Конкурс «Дістань приз», Четвер - «Широкий разгуляй», П'ятниця - «Тещині вечори», Субота - «посиденьки зовиці», Неділя - «Прощений день»
- Завдання було попросити прощення у рідних, близьких і знайомих за завдані образи і, полегшивши душу, весело співають і танцюють, проводжаючи широку Масницю.
|
|
 |

Конкурс «Битва на мішках»
|

Конкурс «Тещині млинці»,
|

Конкурс «Добра господарочка».
|
|